Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego to największa organizacja samorządu gospodarczego w branży hotelarskiej. Jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży, lobbuje na rzecz jej rozwoju, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży. IGHP dba o interesy polskich hotelarzy również na arenie międzynarodowej, będąc reprezentantem branży hotelarskiej w HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego), a także w Hotelstars Union (HSU).
Więcej informacji: www.ighp.pl oraz w mediach społecznościowych IGHP na Facebook, LinkedIn, Instagram oraz Twitter.
Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel (SOIT) to organizacja zrzeszająca profesjonalistów branży incentive travel. Od 2009 roku działa na rzecz profesjonalizacji i edukacji branży oraz wyznacza najwyższe standardy organizacji podróży incentive travel. W dobie koronakryzysu SOIT aktywnie uczestniczy w inicjatywach branżowych i rozmowach z władzami państwowymi na rzecz wspierania i obudowy przemysłu spotkań i wydarzeń. SOIT jest 2020 współtwórcą TUgether i członkiem branżowego Sztabu Kryzysowego.
SOIT zrzesza aktualnie 29 członków zwyczajnych reprezentujących 24 profesjonalne agencje incentive travel. Agencje SOIT spełniają wysokie kryteria dotyczące doświadczenia, bezpieczeństwa, obrotów i jakości świadczonych usług.
Agencje SOIT zrealizowały w 2019 r. 826 wyjazdów dla ponad 44 tys. osób o wartości blisko 230 mln zł. Od 2014 roku SOIT prowadzi badania polskiego rynku incentive travel – Barometr SOIT.
SOIT jest członkiem organizacji Pracodawcy RP, członkiem Rady Przedsiębiorczości przy Rzeczniku MŚP, członkiem-założycielem Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, Partnerem Dialogu Branżowego Reklamodawca - Agencja oraz współautorem rozdziału Białej Księgi Komunikacji Marketingowej poświęconego przetargom na usługi incentive travel.
SOIT prowadzi działania CSR. Co roku Stowarzyszenie organizuje święto incentive travel - Columbus Day, podczas którego przeprowadzana jest aukcja pamiątek podróżniczych, a zebrane fundusze przekazywane są na cele charytatywne.
Od ponad 10 lat tworzymy i organizujemy cykliczne spotkania B2B MEET THE BIDDER SMART FAIRS for MICE and Luxury Travel (MTB). Są one dedykowane profesjonalistom z branży MICE, organizatorom wyjazdów motywacyjnych, eventów i konferencji, a także usług dla organizatorów turystyki luksusowej i szytej na miarę. Podczas spotkań kojarzymy kupujących z oferentami, którzy mogą w najwyższym stopniu sprostać ich oczekiwaniom.
Targowa tradycja Trójmiasta sięga roku 1947. Wówczas firma Międzynarodowe Targi Gdańskie zorganizowała pierwsze wydarzenie. Od 2012 roku siedzibą jest AMBEREXPO. MTG specjalizują się w organizowaniu wydarzeń o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym: targów, wystaw, kongresów, konferencji, eventów, jarmarków, imprez plenerowych. Do flagowych projektów należą gdański Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Jarmark św. Dominika, a także BALTEXPO, TRAKO czy AMBERIF.
Grupa Weco-Travel specjalizuje się w usługach doradczych oraz technologicznych z zakresu zarządzania podróżami służbowymi i organizacji imprez. Wciąż się rozwija, uwzględniając zrównoważone rozwiązania w branży podróży wraz z ofertą na pomiar śladu węglowego. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych firm z branży Business Travel i jest godną zaufania marką w Polsce.
Andersia Hotel & SPA, a member of Radisson Individuals zlokalizowany jest w biznesowo-kulturalnym centrum Poznania. Obiekt obejmuje dziewięć pięter w budynku Andersia Tower oraz dysponuje 172 pokojami i apartamentami, strefą Wellness z basenem, Novo Beauty Spa, restauracją Flavoria, Lobby Bar oraz centrum konferencyjno-bankietowym. Doskonała lokalizacja, bogate zaplecze konferencyjne oraz doświadczona obsługa sprawiają, że jest znakomitym miejscem na organizację spotkań, konferencji, bankietów nawet dla 600 osób.
MROT jest organizacją pozarządową, której zadaniem jest promowanie walorów, atrakcji i produktów turystycznych Warszawy i Mazowsza. Jest ambasadorem mazowieckiej turystyki. Jako organizacja tworzy naturalną platformę realizacji wspólnych projektów swoich członków. MROT dysponuje pełną bazą wiedzy o ruchu turystycznym i atrakcjach Mazowsza oraz trendach ważnych dla rozwoju produktów turystycznych. Do stowarzyszenia należą samorządy, przedsiębiorcy, instytucje kultury i organizacje pozarządowe działające w obszarze turystyki i kultury na Mazowszu. Obecnie MROT zrzesza ponad 100 członków. W ramach MROT działa Mazovia Convention Bureau, którego misją jest budowanie i wzmacnianie wizerunku Mazowsza oraz prezentacja jego potencjału, dzięki któremu region jest ważnym punktem na mapie międzynarodowego i polskiego przemysłu spotkań biznesowych. Celem strategicznym jest poprawa konkurencyjnej pozycji Mazowsza na krajowym i międzynarodowym rynku turystyki biznesowej. Zadaniem Mazovia Convention Bureau jest promowanie walorów, atrakcji i produktów turystyki kongresowo-biznesowej Mazowsza. MCvB docelowo będzie dysponować pełną bazą wiedzy o zapleczu kongresowo-konferencyjnym i atrakcjach Mazowsza oraz trendach ważnych dla rozwoju produktów sektora MICE.
Silesia Convention Bureau (SCB) to konsorcjum zrzeszające firmy i organizacje działające w branży MICE w województwie śląskim. Funkcjonuje w ramach Śląskiej Organizacji Turystycznej i zajmuje się promocją regionu jako atrakcyjnej destynacji dla organizacji wydarzeń biznesowych. Członkowie SCB zyskują liczne korzyści, m.in. preferencyjne warunki w zakresie działań komunikacyjnych, dostęp do zamkniętych spotkań branżowych, prezentację swojej oferty podczas wydarzeń targowych krajowych i zagranicznych. Dla wszystkich zainteresowanych organizacją wydarzenia biznesowego w regionie, biuro udostępniło na stronie internetowej ogólnodostępną wyszukiwarkę obiektów i usług MICE.
Lokalna Organizacja Turystyki i Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich – stowarzyszenie powołane przez hotelarzy, którego celem jest współpraca z organami administracji rządowej i samorządowej, z Polską Organizacją Turystyczną i jej ośrodkami za granicą, z regionalnymi oraz lokalnymi organizacjami turystycznymi, instytucjami i organizacjami społecznymi, fundacjami oraz podmiotami gospodarczymi i osobami fizycznymi działającymi w zakresie turystyki lub mającymi wpływ na działania turystyczne, jak również integrowanie środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego, zawodowego oraz osób, instytucji i organizacji pozarządowych zainteresowanych rozwojem turystycznym Regionu Gór Świętokrzyskich. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, która działa w formule prawnej związku stowarzyszeń. Misją ROT jest wspieranie rozwoju i promocja turystyki województwa świętokrzyskiego. ROT skupia zarówno podmioty publiczne, jak prywatne, a także stowarzyszenia. Współdziała z organami administracji rządowej, władzami samorządowymi, branżą turystyczną, a także wszystkimi podmiotami działającymi na rzecz rozwoju turystyki. Organizacja została powołana i działa w celu rozwoju turystyki, integracji środowiska turystycznego oraz promocji województwa świętokrzyskiego. LOTiHGŚ oraz ROT WŚ zawarły porozumienie inaugurujące powołanie Świętokrzyskiego Convention Bureau”, którego przedmiotem działania jest wsparcie i rozwój turystyki biznesowej, przemysłu spotkań (MICE) na terenie Województwa Świętokrzyskiego. Do porozumienia przystąpił również Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, dając podwaliny pod działalność ŚCB w formule konsorcjum zrzeszającego wszystkich zainteresowanych interesariuszy.